Integrirani dan učenika razredne nastave „Pozdrav proljeću“

Autor: Martina Falkenburger, 20. 3. 2024.

U očekivanju službenog početka proljeća, u ponedjeljak 18. ožujka održan je integrirani dan „Pozdrav proljeću“. Svi učenici razredne nastave okupili su se u matičnoj školi. Prvašići su u školskoj knjižnici imali sat lektire s knjižničarkom Ivankom Novoselac. Obrađivali su „Hrabricu“ Željke Horvat Vukelja. Nakon lektire slijedilo je iznenađenje jer su se susreli upravo s autoricom. Zajedno s učenicima drugog razreda održan je književni susret. Slušali su zanimljive priče koje je književnica obogatila rekvizitima iz „čarobne torbe“. Učenici su pozorno slušali i aktivno sudjelovali, odgovarali na pitanja, glumili te su na kraju ocijenjeni odličnim ocjenama. U drugoj skupini su bili učenici trećih i četvrtih razreda.  Slušali su priče o Nikoli i tamburici, o flauti koja je putovala svijetom te ukrajinsku bajku o Izidoru i škrinji s blagom. Književnica je sve ocijenila ocjenom odličan. Na žalost ove petice neće biti u imeniku, ali će ovaj susret dugo pamtiti.

Željka Horvat Vukelja rođena je u Šibeniku 1952. godine. Diplomirala je francuski i španjolski jezik na Filozofskom  fakultetu u Zagrebu. Predavala je francuski jezik u školi, a radila je kao urednica u „Modroj lasti“ i „Smibu“. Djeca je najbolje poznaju po „Slikopričama“  i „Hrabrici“. U mirovini ne miruje, već  se posvetila staroj ljubavi – glazbi.

Ovdje možete pogledati fotografije.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Mirka Pereša / Ulica 1.svibnja br 2, HR-43203 Kapela / www.os-mperesa-kapela.skole.hr / ured@os-mperesa-kapela.skole.hr